previous pauseresume next

ژلاتین در محصولات غذائی

ژلاتین یکی از موادی است که در تولید برخی از محصولات غذائی استفاده می شود.
ژلاتین از پسماندهای حیوانی از جمله گاو، گوسفند، استخوان، ماهی، مرغ و یا خوک تولید می‌شود که به عنوان ماده غلظت‌بخش و قوام‌دهنده برای محصولات مختلفی از جمله شکلات، بستنی، پاستیل و... مورد استفاده قرار می گیرد. اگر ژلاتین از حیوانات ذبح شده و حلال گوشت تهیه شده باشد، از نظر اسلامی و سلامتی مشکلی ندارد، اما در حال حاضر در برخی کشورها ژلاتین را از خوک یا حیوان ذبح شده به صورت غیر شرعی نیز تولید می کنند. این مسئله مربوط به کشورهای غیر اسلامی است، اما در مواردی این محصولات به صورت قاچاق وارد کشور ما نیز می‌شود.
این نوع محصولات ژلاتین‌دار قاچاقی، علاوه بر اینکه از نظر شرعی حلال نیستند، از لحاظ سلامت هم مشکل دارند، و از طرفی احتمال زیادی هم وجود دارد که تاریخ انقضای آنها گذشته باشد و برخی سودجویان به دلیل پایین بودن قیمت آن از کشورهای دیگر، وارد و با تغییر در بسته‌بندی و تبدیل تاریخ انقضا، در داخل کشور به فروش می‌رسانند. 
بنابراین صرف تولید محصول در یک کشور خارجی دلیل مرغوبیت آن نیست و اکیداً توصیه می شود از محصولاتی استفاده نمائید که مورد تایید سازمانهای نظارتی همچون اداره نظارت بر مواد غذایی و دارای مهر استاندارد و برچسب سلامت باشد و نیز جهت کمک به اقتصاد ملی و در سال اقتصاد مقاومتی، از محصولات غذائی تولید کشورمان که مورد تائید سازمانهای نظارتی بوده و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار هستند استفاده نمائید.

فهرست: