previous pauseresume next

اهمیت مصرف متعادل پروتئین از طریق مواد غذایی مصرفی روزانه

پروتئین در همه جای بدن یافت می شود. عضلات، پوست، مو، استخوان و خون ما عمدتا از پروتئین ساخته شده است. به همین دلیل مصرف روزانه پروتئین اهمیت زیادی دارد. کمبود پروتئین موجب مشکلات زیادی برای بدن انسان می شود و این کمبود دارای طیف وسیعی از علائم است.

ادویه جات و تقلبات رایج در آنها

ادویه جات یکی از مواد ضروری برای تهیه غذاهای مختلف هستند و دارای ترکیبات مفید و فرا سودمند می باشند، به عبارت دیگر مصرف ادویه ها تاثیرات مثبتی بر سلامت بدن دارند. معمولا ادویه جات قیمت زیادی دارند و با کیفیتهای مختلف عرضه می شوند. از طرفی متاسفانه انواع تقلبی و ناسالم و با کیفیت بسیار کم ادویه ها هم وجود دارد. باید به این نکته توجه داشت که امکان تقلبی بودن، ناسالم بودن، آلوده بودن و نا مرغوب بودن ادویه های ساییده بیشتر است.

انتخاب صحیح مواد غذایی و تغذیه صحیح برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری از بیماریهای غیر مسری

توجه به نوع غذا و تغذیه مناسب اثر قابل توجه بر بیماریهای غیر واگیر دار از جمله سرطانها، بیماریهای قلب و عروق، دیابت، چاقی، آلزایمر، کبد چرب و امثال آنها دارد.

انتخاب غذا در ماه مبارک رمضان

برای افطاری و سحری باید غذاها را درست انتخاب کنیم تا ضمن تامین نیازهای بدن، مشکل تشنگی و بی حالی و یبوست و غیره کمتر به وجود آید. برای افطار چون آب بدن و گلوکز خون در طول روزه داری کم شده و مدتی معده خالی بوده است، باید رعایت نوع مواد غذائی برای افطار انجام شده و از مواد غذائی مناسب استفاده شود.

چه ظروفی برای طبخ غذا استفاده کنیم و چگونه؟

صفحه‌ها

اشتراک در انجمن غذا ، صنعت، سلامت RSS